Neden sanal numara satın almalıyım ?

Neden sanal numara satın almalıyım

Internet siteleri farklı birçok amaç için hizmet vermektedir. Bu sitelerin birçoğu sundukları hizmetten faydalanabilmeniz için sizlerden üyelik talep etmektedir. Bu üyelik aşamasında istenen bazı kişisel bilgilerle birlikte bir telefon numarası gereklidir. Doldurulan üyelik formunun son aşamasında belirtmiş olduğunuz telefon numarasına gelen bir onay mesajının ardından üyeliğinizin tamamlanması sağlanmaktadır. Birçok internet sitesinin sağladığı faaliyetlerden ve sunduğu hizmetlerden ancak bu koşullarda faydalanabilmenize imkan sunmaktadır.

Ancak teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımının avantajları kadar dezavantajlarının da bulunuyor olması kullanıcılarda bir tedirginlik yaratmaktadır. Birçok kullanıcı internet sitelerine giriş yaparken üye olurken onlardan istenen Kişisel bilgiler özellikle telefon numarası bildirimi konusunda tereddüt yaşamaktadır. Bu bilgilerin ne denli güvenilir ortamlarda saklandığı ve nasıl korunduğu konusunda detaylı bir bilgi bulunmadığı için aktif olarak kullanmakta olduğunuz cep telefonu numaralarını SMS onay işlemleri için kullanılması pek doğru bulunmamaktadır.  Bu nedenle birçok kullanıcı bu aşamada kullanmak üzere tek kullanımlık sanal numara satın alımı yaparak süreci tamamlamaktadır. 

Whatsapp sanal numara satın alma 

Sanal numara satın alma işlemi Son yıllarda oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Tek kullanımlık satışa sunulan sanal numaralar dijital platformlarda telefon numarası ile işlem yapmak istediğiniz tüm aşamalarda güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir. Bazı kullanıcılar sosyal medya platformları dahil birçok internet sitesine üye olurken SMS onay aşamasında sana numaraları tercih etmektedir. Bazı kullanıcılar ise WhatsApp sanal numara satın alarak bu numara üzerinden kurdukları WhatsApp mesajlaşma uygulamasını kullanmayı tercih etmektedir.

WhatsApp sanal numara satın alma ile satın alacağınız bir numara üzerinden WhatsApp uygulamasını kurabilirsiniz. Böylelikle aktif olarak kullanmış olduğunuz cep telefonu hattınıza ait WhatsApp kullanmak yerine sanal numara üzerinden bu kullanımlarınızı sağlayabilirsiniz.

Sanal numara satın almanın avantajları

Sanal numaralar dijital platformlarda yaşanan güvensiz ortamın bir çözümü olarak üretilmiştir. Dijital platformlarda bazı uygulamaları kullanabilmek ve bazı internet sitelerine üye olabilmek için sizlerden cep telefonu numarası talep edilmektedir. Belirtmiş olduğunuz cep telefonu numarasına gelen SMS onayının ardından kullanıma izin verilmektedir. İşte bu aşamada sanal numaralar devreye girmektedir. Sanal numara satışı yapan platformlar aracılığıyla satın aldığımız sanal numaraları mobil uygulama ve üyelik aşamasında kullanabilirsiniz.  Tek kullanımlık sanal numaralar üzerinden SMS onayı alabilirsiniz.  SMS onayı için gelen mesaj alımının ardından tek kullanımlık zaman numaranız iptal olacaktır. Böylelikle kendinizin ve tüm aile fertlerinizin kullanmakta olduğu aktif cep telefonu numaralarını hiçbir dijital platformda kullanma ihtiyacınız bulunmayacaktır. Dolayısıyla sanal numara kullanımının sizlere sağlamış olduğu en önemli avantajların başında güvenlik gelmektedir. 

Sanal numara satın alabilmek için Sms Onaycın sitesinin sizlere sunduğu kaliteli hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Buradan satın alacağınız sanal numaralar ile mobil uygulama ve üyelik işlemlerinizi güvenle sağlayabilirsiniz. 


09/07/2022